Koronavirüs pandemisi nedeniyle hem ihtiyaç duyanlara yardımcı olmak hem de ekonomiyi canlandırmak amacıyla 2020 yılı için kamu bankalarınca yeni kredi paketleri açıklandı. Taşıt, konut, tatil ve ihtiyaç olmak üzere dört farklı dalda sunulan bu kredi fırsatlarından tatil kredisine değinmek istiyoruz.

Yaz döneminin gelmesi ve kısıtlamaların büyük ölçüde kalkması sonrasında turizm işletmeleri bu yıl büyük oranda yerli turistleri ağırlayacaklar. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından iç turizmi ve sosyal hayatı canlandırmak amacıyla sunulan kredi paketinin detayları vatandaşların şu sıralar en çok merak ettiği şeylerin başında geliyor.

Tatil kredisinden kimler yararlanabilir, tatil kredisi ne kadar ve ödemesi ne şekilde yapılacak, kredi için nereye ne zaman başvuru yapılması gerekmekte gibi soruların cevapları için sizi yazımızın devamını okumaya davet ediyoruz.

İşte tatil kredisi 2020 hakkında en çok merak edilenler ve cevapları:

Tatil Kredisi 2020’den Kimler Yararlanabilir?

Kredi paketinde tatil destek tüketici kredisi ve tatil destek kredi kartı uygulaması yer almakta olup tatil destek tüketici kredisine başvuru şartı şu şekilde: Krediye ilgili banka ile anlaşması olan seyahat acentelerinden tatil paketi satın almak isteyenler ve ilgili banka üzerinden maaş alan çalışan ve emekli kişiler başvurabilecek.

Tatil Kredisi 2020 Ne Kadar ve Ödemesi Nasıl?

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın tatil kredileri 10 bin TL’ye kadar altı ay ödemesiz 36 ay vade ve aylık % 0,67’lik faiz oranı ile verilecek. Alınan kredinin birinci ve ikinci taksitleri ilgili firma ve banka tarafından ödenirken;  taksit ödemesi dokuz ay sonra başlayacak.

Seyahat acenteleri ile yapılacak anlaşmalarla vatandaşlara tatil paketleri kredi kartlarıyla ise üç ay ödemesiz, devamında 15 taksitle ödeme ile toplamda 18 ay peşin fiyatına faizsiz satın alabilecekleri şekilde sunulacak. Üye iş yeri kampanya anlaşması yapılan firmaların listesi bankaların internet sitelerinde paylaşılacak.

Tatil Kredisi 2020 Başvuruları Hangi Tarihte Başlayacak?

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın tatil destek kredi paketine başvuru tarihi ve kanalı Haziran 2020 dönemi içerisinde açıklanacak.