İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

İçinde bulunduğumuz dönem içerisinde en popüler uygulama olarak görülen İnstagram, son yıllarda kendini bir iş modeline de dönüştürmüştür. Özellikle son yıllarda ne iş yapsam diyen vatandaşlar artık İnstagram üzerinden bazı yöntemler ile kazanç elde edebilmektedir. Bu yöntemlerden bazılarını aşağıda açıklayacağız;

Reklam yolu ile İnstagram’dan Para Kazanma

İnstagram’dan gelir elde edilebilecek ilk yöntem olarak akıllara her zaman reklam yöntemi gelmektedir. Herhangi bir kategoride sayfa açan kullanıcılar, bu sayfanın büyüklüğüne göre bazı firmalardan reklam alabilmekte ve bununla da ciddi gelirler elde edebilmektedir. Bu tarz sayfalar açılırken ilk dikkat edilmesi gereken şeyin sayfanın tek bir kategori cinsine hitap etmesi olacaktır. Genel sayfa açan bir kişi, kullanıcıların kafa karışıklığına sebep olabilir ve bu sayfayı takip etmeyi tercih etmeyebilir.

Bu yüzden tek bir kategori hedef alınarak açılan sayfalar, üzerine ciddi bir emek de harcanırsa, çok başarılı yerlere gelebilmekte ve ciddi gelirler elde edebilmektedir. Örneğin bir mizah sayfası açan kişi ortalama 100.000 takipçiye ulaştığı an, çeşitli firmalardan reklam alarak aylık minimum 1.500 TL gelir elde edebilir. Bunun yanında bitkisel ürünler ile alakalı bilgi veren bir sayfa ise, bitkisel ürün satan bir şirket üzerinden reklam alabilir ya da ürün satışı ortaklığına gidip daha da yüksek kazançlar elde edebilmektedir.

Satış Yaparak İnstagram’dan Para Kazanma

İnternetten para kazanma yolları arasında son dönem de en çok tercih edilen yol olan İnstagram’da satış yaparak da para kazanılabilinmektedir. Örneğin iyi bir instagram butiği bugünlerde aylık 300.000 TL ciro elde edebilmektedir. Üstelik bunu hiçbir dükkan tutmadan sadece evden hallederek yapabilmektedir.

Satış ile para kazanmanın en önemli püf noktası ise bildiğiniz işi yaparak satış yapmak olacaktır. Örneğin normal hayatında da tekstil ile ilgilen bir kişi, instagramdan da tekstil ürünü satışı yapmalıdır. Bu yol sayesinde karınızı daha rahat hesaplayabilir ve müşterinin isteklerine daha kolay cevap verebilirsiniz.

İnstagramdan Para Kazanmak 2019 için en önemli etken takipçi sayısını arttırmaktır. Aşağıda İnstagram’da takipçi sayısını arttırma yolları hakkında bilgi vereceğiz.

İnstagram’da Takipçi Sayısını Arttırma Yolları

  • Kaliteli ve özgün görsel kullanılmalıdır.
  • Takipçilerin ilgisi sürekli yüksek tutacak görsel öğelere yer verilmelidir.
  • Sık sık video paylaşımı yapılmalı ve takipçiler ile etkileşim artırılmalıdır.
  • Takipçilerden gelen sorular yanıtsız bırakılmamalıdır. Yanıtlarda açıklayıcı ve anlatıcı bir dil kullanılmalıdır.
  • Biyografi yani açıklama kısmı, doğru ve kime hitap ediliyorsa ona göre doldurmalıdır.
  • İnstagram’da meydana gelen yenilikler takip edilmelidir.
  • Takipçi ve beğeni sayısını artırmaya yönelik kampanyalar yapılmalıdır.