Hızlı kredi kartı veren bankalar ve en hızlı kredi kartı veren banka terimleri son dönemlerde Google’da sıkça aranan kelimeler arasında yer almaktadır. Bu yazımızda da bu kelimelere ışık tutacak bazı bilgileri siz değerli okuyucularımıza vereceğiz. Günümüzde bankalar, kredi kartı başvurusu sırasında pek çok farklı değerlendirme kriteri üzerinden müşterilerini değerlendirmektedir. Kredi kartının, ülkemizde oldukça yaygın kullanılıyor olması da bankalar açısından kendi risklerini azaltmak istedikleri bir mecradır. Tüm vatandaşlarımız kredi kartı başvurusu yapma ihtiyacı duyabilirken, bu işlemlerin de hemen bitmesini isterleri. Peki en hızlı kredi kartı veren banka hangisidir? Gelin yazının devamında bunu öğrenelim.

Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar Var Mıdır?

Kredi kartları, belli limitler ve şartlar dahilinde harcama ihtiyacı duyan müşterileri verilen özel bir finansal sistemdir. Nakite gerek kalmadan günümüzde her yerde kullanılan ve alışveriş yapma imkanı sunan kredi kartlarına rağbet de oldukça fazladır.

Esas soruya gelecek olursak tabikide hızlı kredi kartı veren bankalar mevcuttur. Bankaların prosedürleri değişse de kredi kartı verme zamanlamaları genelde standarttır. Çok aksi durumlar hariç bankalar, kredi notu iyi olan ve SGK’lı çalışan tüm vatandaşlara anında kredi kartı vermektedir.

Anında Kredi Kartı Veren Bankalar 2019

Anında kredi kartı veren bankaları yazının devamında görebileceksiniz. Günümüzde neredeyse tüm bankalar, dijitalleşen sistemleri sayesinde anında kredi notunu değerlendirebilmekte ve anında kredi kartlarını müşterilerine verebilmektedir.

  • Garanti Bankası üzerinden müşteriler, sadece online form doldurarak kredi kartı başvurusu yapabilmektedir. Garanti Bankası yapılan başvurunun ardından 5 dakika içinde başvurusunu uygun gördüğü müşterilerini telefonla aramakta ya da SMS ile bilgilendirmektedir. Müşteriler şubeye gitmelerine gerek kalmadan Garanti Bankası kredi kartı olan Bonus Kart’ı adreslerinden kolayca alabilmektedir. Bonus Kart’ın akdi faiz oranı %2.25, gecikme faiz oranı ise %2.75’tir.
  • Ziraat Bankasında da müşteriler sadece online form doldurarak kredi kartı başvurusundan bulunabilmektedir. Ziraat Bankası’nın online formuna ek olarak sadece SMS aracılığı ile ve hatta ATM’lerden de Combo Kart için başvuru imkanı sağlanabilmektedir.
  • Akbank da sadece 5 dakika içinde müşterilerine kredi kartı veren bankalar arasında yer almaktadır. İster internet şubesi ister mobil şube isterseler de SMS ile kredi kartı başvuru yapan müşteriler, 5 dakika içinde olumlu ya da olumsuz olarak bilgilendirilmektedir.