Türkiye’de mevcut ekonomik ortamda geçinmek herkes için kolay değil! Ülkedeki ekonomik ortama ve işsizlik durumuna ilave olarak son dönemde dünya genelinde baş gösteren ekonomik krizle birlikte genel görünümün pek iç açıcı olduğunu söylemek mümkün değil.

Çalışan kesimin büyük bölümünün maaşları ile zar zor geçindiklerini ya da hayat standartlarını aşağıya çekerek geçinebildiklerini biliyoruz. Açıkçası artık tek maaşla geçinebilmek büyük bir hüner istiyor! Bu nedenle çoğu kişi çalışma günlerinin dışında kalan tatil günlerini de para kazanarak değerlendirmek istiyor. Peki, tatil günleri olan Cumartesi ve Pazar günleri ne gibi işler yapılabilir?

Ek İş Tavsiyeleri

İşte hafta sonlarında ek gelir elde etmenizi sağlayacak bazı iş tavsiyeleri:

Taksi Şoförlüğü

Başta büyük şehirlerde olmak üzere hemen her bölgemizde taksi 7/24 ihtiyaç duyulan bir hizmettir. Türkiye’de ticari taksi sayısı oldukça fazladır.

Çoğu kişi arabasında iki vardiyalı olmak üzere şoför çalıştırır. Şoförler yakıt giderleri ve her gün taksi sahibine verilecek sabit ücret dışında kalan parayı kar olarak cebine sokar. Bir ayda sekiz gün çalışarak kendinize  1.500-2.000 TL civarı bir ek gelir yaratabilirsiniz.

Nikah-Düğün Organizasyonlarında Çalışmak

Özellikle yaz dönemi nikah ve düğün organizasyonlarının büyük bir yoğunluk içinde yapıldığı dönemdir. Çok davetlinin olduğu ve organizasyon şirketlerine verilen düğün ve nikah törenlerinde yapılması gereken çok iş olduğu için şirketler dışarıdan eleman tedarikine giderler. Temizlik, servis, karşılama gibi çeşitli görev dağılımları için personel istihdamı sağlanır.

Hafta sonları bu tür işlerde çalışarak ayda 2.000 TL’ye yakın bir ek gelir elde edebilirsiniz. Fotoğraflı bir özgeçmişinizi bu tip organizasyonlar ile ilgilenen şirketlere atarsanız daha çok iş teklifi alabilirsiniz.

Galoş Paketleme

Pek çok sektörde galoş kullanmak artık hijyen açısından bir zorunluktur. Spor salonlarından hastanelere kadar çeşitli sektörlerde her gün on binlerce galoş kullanılmaktadır. Galoş üreticisi firmalar yoğun talebe cevap verebilmek adına galoşların paketlenmesi işini çoğunlukla dışarıya vermektedir. Verilen ilanları takip ederek galoş paketleme işi alabilirsiniz.

İşin içeriği kısaca şöyledir: Size verilen belirli adetteki galoşu belirli adetler halinde paketlemek ve en son olarak kolilemek. Ancak sizden istenen teslim zamanına sadık kalmanız ileride yeniden iş alabilmeniz adına oldukça önemlidir.