Son 3 yılda gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar finansal piyasalarda çoğalış göstermiştir. Bankalar özellikle kendi ile çalışan hemen hemen her müşterisine kredi kartı kullanma teşviki vermektedir. Bunun en temel sebebi bankaların likidite ihtiyacından kaynaklanmaktadır. Eskiden daha zorlu bir şekilde kredi kartı veren bankalar, bu tip durumlarda gelir belgesi talep etmekteydi. Ancak 2015 yılı ile beraber yükselen fintech akımı ile artık kredi notu önem arz etmiş ve artık gelir belgelerine ya da diğer evraklara gerek kalmadan bankalar kredi kartı ve kredi vermeye başlamıştır. Peki gelir belgesiz kredi kartı nasıl alınır?

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Alınabilir Mi?

Bankalar, 2015 yılından bu yana kredi notu sisteminin daha da gelişmesi ile beraber artık hiçbir evraksal işleme gerek kalmadan gelir belgesiz kredi ve gelir belgesiz kredi kartı verebilmektedir. Özellikle 1990’lı yılların sonu ve 2000’lerin başında müşterilerinden gelir belgesi, ipotek, bordro gibi birçok evrak isteyen bankaların bugünlerde ise baktığı tek önemli özellik kredi notudur.

Eğer ki bir süredir bankalar ile çalışıyorsanız ve kredi notunuz da yüksek ise hiçbir belgeye kalmadan bankaların tüm özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Kredi notunuzun yüksekliği de tamamen geçmişte kullandığınız kredi ve kredi kartlarının düzenli ödenmiş olup olmadığına ve SGK’lı bir çalışan olup olmadığınıza bağlıdıdır. Eğer ki geçmişten bu yana düzenli bir şekilde borçlarınızı ödemiş ve bankalarla hiçbir sıkıntı yaşamamışsanız gelir belgesiz kredi kartı alma şansınız çok yüksek olacaktır.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar Var Mıdır?

Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar vardır. Hatta günümüzde neredeyse tüm bankalar gelir belgesiz şekilde kredi kartı sağlamaktadır. Ancak bu durum tamamen bankaların karşısındaki talep eden müşteri ile alakalıdır. Kredi sicilinizde olumsuzluk olmayan ve kredi notu yüksek olan kişiler rahatlıkla kredi kartı alabilmektedir. Bundan dolayı kredi notunuz eğer 1300 puanın üstündeyse bankalar sizden hiçbir evrak talep etmeden kredi kartı verecektir.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Birçok banka gelir belgesiz kredi kartı vermektedir. Ancak en kolay kredi kartı veren bankalar olarak genelde Yapı Kredi Bankası ve Garanti Bankası ön plana çıkmaktadır. Yapı Kredi Worldcard genellikle banka müşterilerinden hiçbir gelir belgesi talep etmeyen bankalardandır. Eğer Yapı Kredi Bankası ile çalışan bir müşteriyseniz ve kredi notunuzda orta seviyenin üstündeyse sadece internet bankacılığı üzerinden kredi kartınızı alabilirsiniz. Keza Garanti Bankası da müşterilerinden hiçbir gelir belgesi evrağı talep etmeden kredi kartı veren bankalardandır. Garanti Bankasından da sadece internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden kredi kartınızı alabilirsiniz.