Şu sıralar pek çok insanın, yatırımcının, ek gelir arayanın aklında dezenfektan işine nasıl girileceği sorusu bulunmakta! Peki, dezenfektan satışı nasıl yapılır?

Çin’in Wuhan kentinde başlayıp kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs Covid-19 salgınının olumsuz etkileri tüm ülkelerde yaşanmaya devam ediyor. Virüsün yayılmaz hızının çok fazla olması nedeniyle pek çok ülkede insanların sosyal mesafeye uyması yönünde kararlar alınırken, kimi bölgelerde ise sokağa çıkma yasakları uygulanmakta.

Şurası bir gerçek ki bu virüs salgını tüm ülkeleri ekonomik anlamda olumsuz bir şekilde etkilemekte. Salgının sürecinin uzaması halinde bu etkiler uzun vadede çok daha yıkıcı sonuçlara yol açabilir. Pek çok vatandaş şimdiden işini kaybetmekle birlikte; işi olan kişiler ise ya kepenk indirmek ya da işlerini yavaşlatmak mecburiyetinde kaldı. Çoğu insanın eve kapandığı ve paraya ihtiyaç duyduğu şu dönemde siz değerli okuyucularımıza yeni iş fikirleri sunmaya devam ediyoruz. Yazımızın devamında şu sıralar insanların en sık ihtiyaç duymakta olduğu bir ürünün, dezenfektan ürünlerinin satışının nasıl yapılabileceğinden bahsedeceğiz.

El Dezenfektanı ve Dezenfektan Ürünleri Nereden Temin Edilir?

El dezenfektanı satışı için ilk önce ürünü temin etmek gerekmektedir. Kuşkusuz şu sıralar insanlar evde kendi dezenfektanlarını çeşitli yöntemlerle üretebilmektedirler. Ancak iş satışa geldiğinde dezenfektan ürünlerin Sağlık Bakanlığı onaylı olması gerekmektedir.

Piyasada dezenfektan üreticisi pek çok firma mevcuttur. Kısa bir internet ve arama motoru araştırması ile bu şirketlerin iletişim bilgilerine ulaşmak mümkündür. Bu şirketlerle iletişim kurup uygun fiyata toplu alımlar yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise temin edilecek ürünlerin mutlaka gerekli denetimlerden ve onaylardan geçmiş olmasıdır. Bunun için Sağlık Bakanlığı’nın uygulaması ile ya da bakanlık ile iletişim kurarak ürünü sorgulatmanız mümkündür. Bu aşamada bir sorun yok ise yatırımınız doğrultusunda yeterli miktarda dezenfektan ürün stoklayabilirsiniz.

Dezenfektanların çeşitli sınıflandırmaları mevcuttur: İnsan hijyeni ile ilgili ürünler, kişisel alanlarda ve umumi alanlarda kullanılan dezenfektanlar, gıda ve yem alanlarında kullanılan dezenfektanlar gibi. Ürün çeşitliliğinizi geniş tutarak daha geniş kitlelere ulaşmanız mümkün hale gelir.

Dezenfektan Nasıl Satılır? Nereden Başlamalı?

Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektan ürünlerinizi satmanın özellikle şu sıralar en pratik ve hızlı yolu online satış mağazası oluşturmaktadır. Bunun için internet sitesi yapımı ile uğraşan bir firmaya işi bırakabilir ya da çevrenizde tanıdıklarınıza yaptırarak daha az masrafa girmeyi tercih edebilirsiniz. Online satış mağazasını hazır hale getirdikten sonra teslimat için bir ya da iki kargo firması ile anlaşıp her gün belirli saatlerde gönderilecek ürünlerin alınmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun yanında bir dükkan kiralayarak temizlik ürünleri mağazası olarak satışlarınızı yapabilir ya kurulan pazarlarda sıcağı sıcağına nakit kazanabilirsiniz.

Koronavirüs salgını devam ederken çok fazla ihtiyaç duyulan dezenfektan ürünlerin satışı oldukça karlı görünmektedir. Virüs salgını sona erse bile insanlar bu ürünleri artık eskisinden daha fazla kullanacaktır. Bu nedenle dezenfektan ürünlerin satışını uzun vadeli olarak planlayabilirsiniz.