Evinizde kiralayabileceğiniz daha fazla para kazanmak ve ekstra bir odaya sahip olmak istiyorsanız, Airbnb bu boş yatak odasını gerçek paraya dönüştürmek için harika bir fırsat olabilir.

Airbnb, yüksek otel maliyetlerinden kaçınmak isteyen gezginler için uygun fiyatlı kısa süreli kiralama alternatifleri sunan bir şirkettir. Mevcut odaları, kat mülkiyeti ve evlerini günlük veya haftalık olarak kiralık iş ve eğlence amaçlı seyahat eden kişi ve gruplara tanıtır.

Eğer siz de Airbnb’de aktif olarak bulunmak ve kolay yoldan nasıl kazanç elde edeceğinizi arıyorsanız doğru adrese geldiniz. Benzer hizmetleri sunun yüzlerce dairenin ve odanın olduğu bu platformda kendinizi farklı kılmak için yapmanız gerekenler oldukça basit.

 1. Doğru Fiyat Politikasını Belirleyin

Öncelikle yapmanız gereken doğru fiyat politikası oluşturmak. Sezon dışı dönemlerde fiyatları olabildiğince düşürmeye çalışın. Bunu yaparken kazancınızdan olmamaya özen gösterin. Maliyet hesabını ve pazar analizini başarılı bir şekilde yaparsanız sezon döneminde yakaladığınız başarıya ulaşabilirsiniz. Sezon döneminde ise öncelikle yapmanız gereken diğer kullanıcıları detaylı incelemek. Bunu yaparken dikkat etmeniz kriterleri şunlardır:

 • Diğer dairelerin durumu
 • Konum
 • Teklif edilen ücret
 • Teklif edilen hizmetler

Bu kriterlere göre inceleme yapmak sizin fiyat politikası oluşturmanıza yardım edecektir. Optimum fiyatı bulacak ve dairenizi veya odanızı karlı bir şekilde kiralayabileceksiniz.

 1. Diğerlerinden Farklı Olun

Airbnb listenizin sıkıcı görünmesini istemezsiniz. Diğerlerinden farklı olun ve dairenizin potansiyel misafirlere daha çekici görünmesini sağlamak için avantajlar ekleyin.

Kendinize “Turistlerin paralarının karşılığını aldıklarını hissettirmelerini ve sizi tercih etmelerini sağlayabilmek için ne yapabilirim?” sorusunu sorun.

Sezon dışı dönemlerde ise Airbnb’de daha fazla para kazanmanıza yardımcı olabilecek bazı avantaj önerileri:

 • Basit atıştırmalıklar ve / veya ücretsiz kahvaltı
 • Dairenize kolay ulaşmalarını sağlamak için farklı yöntemler geliştirin
 • Temizlik ücreti, vergi ücreti gibi ekstra maliyetleri fiyatınıza dahil edin. Ekstra maliyetler misafirlerin fikir değiştirmesine sebep olabilir.

Bu tarz hizmetlerden bulunarak dairenizi ve hizmetinizi diğerlerinden farklılaştırır, tercih edilen profil haline gelirsiniz.

 1. Gülümsemeye Devam Edin!

Güler yüz satış stratejilerin başında gelmektedir. Müşterinizi iyi hissettirir ve size karşı açık olmasına yardım eder. Ancak kiralama işine giriyorsanız, gülümsemeyi müşterinizle ilişkiniz kesilene kadar bırakmamalısınız. Potansiyel müşterilerinize karşı açık olun ve onları mutlu etmek için elinizden geleni yapın. Gülümsemeyi bırakmayın, onlara müşteri değil, misafir olduklarını hissettirin. Böylelikle size karşı açık olacaklar ve taleplerini ve şikayetlerini sizinle paylaşacakları. Talepleri mümkün olduğu kadar karşılamaya, şikayetleri ise mümkün olduğu kadar az tutmaya çalışın.

Güler yüzlü olmayı bırakmayın, sıkı iletişim kurun ve yüksek puanlar alın…

 1. Sık Arananlar Listesinde Yerinizi Alın

Listenizi Airbnb aramasının en üstünde tutmak ve daha fazla misafir çekmek için yapabileceğiniz birkaç teknik püf nokta var.

Airbnb, sorunsuz konuk etkileşimi ve kolay dönüşüm sağlayan girişleri teşvik eder; bu nedenle, aşağıdaki ipuçları Airbnb aramada daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacaktır:

 • Takviminizi güncellemeyi unutmayın

Airbnb güncellenmiş listelere öncelik verecektir. Düzenli olarak takviminizi incelerseniz, üst sıralarda yerinizi alabilirsiniz.

 • Ertelemeyin, Cevap Verin!

Daireyle, teklifle veya bölgeyle ilgili soru sormak isteyen müşteriler olabilir. Size gelen mesajları ertelemeyin. Cevaplarınızı ne kadar sık tutarsanız, o kadar aranan olursunuz. Müşterilerinizle ne kadar ilgili olduğunuzu gösterin.

 • Güvenilir Olun, Uyum Sağlayın!

Müşterilerinizle iletişim kurarken açık olun. Size soru sormak için çekinmelerine gerek olmadığını gösterin. Cevaplarınızı anlaşılırınız anlaşılır ve kibar olmasına dikkat edin. Bu sizin sayfanızın en çok arananlara arasında olmasını sağlayacak ve yüksek skor almanıza yardımcı olacaktır.