Yüksek maaşlı ve prestiji yüksek bir meslek dalını icra etmek herkesin en büyük hayalleri arasındadır. Kariyerinin hangi aşamasında olursa olsun her insanın mutlaka belirli seviyede bir maaş ya da kazanç beklentisi mevcuttur.

Kariyerinize yeni başlıyor olabilirsiniz ya da kariyerinize yeni bir yön vermek isteyebilirsiniz. Peki, hangi meslek dallarına yönelmeli?

Sizler için içinde bulunduğumuz 2020 yılının en kazançlı meslek dallarından bazı seçimler yaptık:

Diyetisyenlik

Özel kliniklerde ya da hastanelerde olduğu gibi kamu alanında da iş bulabilen diyetisyenler son dönemde obezitenin artış göstermesi ve güzel görünüme duyulan ihtiyacın artmasına paralel olarak oldukça popüler bir meslek dalı haline geldi. Kamuda görevli diyetisyenlerin net maaşları 6.000-6.600 TL seviyelerinde iken özel sektörde maaşlar daha yukarı seviyelere çıkabilmektedir.

Pilotluk

Birçok kişinin çocukluk döneminde hayallerini süsleyen meslek olan pilotluk her dönemin en gözde ve en çok kazandıran mesleklerinden biri olma unvanını koruyor. Uzun bir eğitim süreci ve çeşitli koşullar gerektirse de yorucu süreç pilot olmaya değer! Çünkü pilotların maaşları aylık 25 ila 35 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

Biyokimya Uzmanlığı

Uzun bir tıp eğitimi süreci isteyen biyokimya uzmanlığı, lisans eğitiminin ardından tıpta uzmanlık sınavına girmek ve dört senelik uzmanlık eğitimi almak gerektiren bir meslek dalıdır. Biyokimya uzmanları, insani hastalıkların teşhis ve tedavisi amacıyla kan, idrar ve vücut sıvılarının analizlerini yapıp değerlendirirlerken ayrıca laboratuvarda bulunan çeşitli tıbbi cihazların, kimyevi maddelerin ya da malzemelerin muhafazasını sağlarlar. Biyokimya uzmanları aylık 10.000 TL’nin üzerinde gelire sahiptirler.

Milletvekilliği

Aylık 25.000 TL’lik geliriyle milletvekilliği son dönemin en gözde meslek dallarından birisi konumunda! Siyasete biraz ilgi duyuyorsanız hatta çok fazla ilgili değilseniz bile milletvekili olma şansınız var. Zira günümüzde pek çok sporcu ya da sanatçının milletvekilliğine kaydığını biliyoruz. Milletvekili olma şartlarına göz attıktan sonra siz de bu yolda adım adım ilerleyebilirsiniz.